TEKNİK UYGULAMALAR

Teknik Uygulamalar

Tekstil sektöründe kendisini bir Dünya firması olarak konumlandırmaya gayret gösteren, yüksek teknolojisi, kaliteli insan kaynağı ve profesyonel yönetim argümanları ile varlığını sürdüren InstyleTekstil’in, bugünlere gelmesinin ardında “TEKNİK” bir firma olması yatıyor. Sürekli kendini yenileyen, sektördeki trendleri yakından takip eden ve bunlara uyum için gereken üretim ve yönetim esnekliğine sahip olan Instyle, gelişmeyi şirket hedefleri arasına almış ender firmalardan biridir.

Ürün Çeşitliliğimiz

Nano Teknoloji harikası akıllı kumaşlar

2000 yılının başından itibaren nano teknolojik kumaşların AR-GE olarak üretimini yapan Instyle, tekstil sektöründe son yıllarda en önemli trend olan yanmayan, su tutmayan, ütü gerektirmeyen, terletmeyen akıllı kumaşların Türkiye’deki ilk üreticileri arasında yer alıyor. Firmanın ayrıca birçok özelliği bir arada bulunduran teknik tekstil kumaşları da bulunmakta. 

Doğa dostu kumaşlar  – Organik Kumaşlar

Organik pamuk, bambu ve soyadan elde edilen iplikle, müşterilerine doğa dostu kumaşlar üreten Instyle, 2012’den bu yana sürdürdüğü organik üretimini uluslararası bir sertifika ile belgelendirmiş ve “Eoko-tex ve GOT’S sertifikalarını almıştır.

Organizasyon

Aynı müşteriye hizmet eden kişilerin bir arada çalışması mantığıyla hayata geçirilen “Takım Çalışması” iletişimi artırarak, hız kazanmayı ve hatayı minimize etmeyi hedefliyor. Artık Instyle Tekstil’de aynı müşteriye hizmet eden müşteri temsilcileri lojistik, planlama, satın alma gibi işleri yapan kişilerle aynı odada tek bir takım halinde çalışıyorlar.

Pazarlama

Müşteriye Özel Koleksiyon

Instyle, son üç yıldır dışarıdan profesyonel modacılardan  destek alarak müşterilerine özel koleksiyonlar hazırlıyor. Kendi markası olmayan ve kendini üretici firma olarak konumlandıran Instyle, mevcut pazarlama stratejilerine paralel olarak hayata geçirilen bu uygulama ile müşterilere alternatif ürün portföyü hazırlayarak, yeni siparişler almayı hedefliyor.

 

Hizmet

İç Müşteriye Hizmette Farklılık
Instyle, yaklaşık 16 yıldır tekstil sektöründe çalışanlarına özel yaptığı farklı ve örnek uygulamalarla iç müşteriye hizmette farklılığını gözler önüne seriyor. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan organizasyonlar ve sosyal kulüpler de bu anlayışın bir parçası. Instyle ayrıca, sosyal sorumluluk ve sosyal uygunlukta yaptığı örnek ve farklı çalışmalarla da sektörün liderleri arasında yer alıyor.