ÜRETİM TESİSLERİMİZ

Tekstil sektörüne 350 çalışanı ile hizmet veren Instyle  Tekstil İSTANBUL’da 5.000 M2 kapalı alana sahip fabrikasında seri üretim yapmaktadır. Yıllık üretim kapasitesi 3.000.000 adet olan Instyle Tekstil, geniş ürün yelpazesi ile bay – bayan ve çocuk giyim ile ilgili sektöre seçenek ve hizmet sunmaktadır. Yüksek kaliteli ürünler üreterek müşterilerine zamanında teslim etmek, kalite yarışında yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da önde olabilmek Instyle Tekstil ‘in ana hedefidir. Günümüz dünyasında yaşam şartlarının değişiklikler göstermesi sebebiyle insan sağlığını öncelikli gören Instyle Tekstil organik kumaşlar ile üretilen ürünleri fashion modelleri ve değişik örme ürün grupları ile müşterilerine Güven ve Prestij sağlamaktadır.

 Kesim-Hazırlık

Kumaş teslimatı sonrasında serim-kesim-nakış/baskı sevk–dikiş giriş işlemleri gerçekleştirilmektedir. Üretim
sistemine uygun bir şekilde kesim sonrasında tüm ürünler belirlenen standartlara göre kontrole girmektedir. Tüm aşamalarda ürünler order üretim takip sistemi ile izlenmektedir.

Teknik Departman
Teknik Departman, üretim öncesi bir modele ait tüm detayları belirleyerek, üretim parametrelerini standart hale getirmektedir. Bir ürüne ait kesim metodu, kullanılan tela, iplik gibi aksesuar kalitesi seçimi, bu aksesuarların kullanım detayları, dikim ve paketleme gibi ürünün tüm çalışma şartları Teknik Departmanın yaptığı çalışmalarla belirlenmektedir.Her zaman üretimle iç içe oldukları için üretimde yaşanan teknik problemlerin çözümünde de aktif rol oynamaktadır.

Teknik Departmanda, dikim metotlarını en iyi uygulayabilecek uzman dikiş kadrosu ve teknik ekibi, son teknolojiye sahip makine parkuru ile müşteri isteklerini karşılayabilecek şekilde numune çalışmaları gerçekleştirmektedir. Numune olarak aylık ortalama 850 model ve 3000 adet numune üretilmektedir.

 

Konfeksiyon
Konfeksiyon bölümünde, kesim- dikim-ütü-kalite kontrol-paket-koli bir bütün olarak, tek parça akışı sağlayacak şekilde üretim gerçekleşmektedir. Makina parkurunda 105 adet havalı ve iplik kesmeli makina bulunmaktadır. Bölümde 1999 yılından beri sürekli kontrollü in line raporlarının yapıldığı üretim sistemi uygulanmaktadır. Bu kapsamda ürünle ilgili her konuda sürekli iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Yeni iş başı çalışanlara 1 haftalık periyotlarda Üretim, takım çalışması ve liderlik eğitimleri verilerek, donanımlı bir şekilde üretim bantlarına geçişleri sağlanmıştır. Üretim belirlenen standartlar doğrultusunda devam etmektedir.

Instyle Tekstil, başarılı yönetimi, güçlü sermaye yapısı, gelişen teknolojiye ayak uydurması ve tüketici eğilimlerini dikkate alması gibi özellikleri sayesinde istikrarlı bir gelişmenin ve büyüme göstermenin haklı gururunu yaşamaktadır.Deneyimli personel ve modern makina parkuru ile Instyle Tekstil; gerek ürün kalitesi, gerekse satış öncesi ve sonrası verilen kaliteli hizmet sayesinde, yurt içindeki ve yurt dışındaki müşterilerinin memnuniyetini kazanma başarısını göstermiş ve kalitede ulaştığı en son noktayı, başlangıç noktası edinmeyi kendisine ilke edinmiştir.

Instyle Tekstil uzman özverili çalışanları ve müşteri memnuniyeti politikası sayesinde kalite ve istikrarın temsilcisi olmuştur. Kullandığı teknolojileri, araştırma geliştirme faaliyetleri ve başarılı satış ve pazarlama stratejileriyle her geçen yıl ihracatını daha da artırmıştır.